Forum Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Przejdź do zawartości

Rezygnacja z funkcji w zarządzie OSP - jak napisać?

Rezygnacja z funkcji w zarządzie OSP - jak napisać?

Postprzez Hamer piątek, 23 gru 2011, 16:26

witam wszystkich . mam takie pytanie jak się pisze rezygnacje z funkcji z zarządu osp ??
Hamer

Re: rezygnacja

Postprzez kwas piątek, 23 gru 2011, 19:44

Bardzo prosto. O ile chodzi ci o pozostanie w zarządzie a rezygnacja dotyczy tylko funkcji jaką przyjąłeś w tym zarządzie.

Imię i nazwisko
data
Do kogo kierujesz pismo
Składam rezygnację z funkcji w zarządzie OSP w ... z dniem ...
Podpis.

Nawet nie musisz tłumaczyć dlaczego
kwas

Postprzez marcinas7majster środa, 28 gru 2011, 16:39

Mam pytanie do kolegi kwas. Dlaczego niby nie trzeba się nawet tłumaczyć dlaczego? Zwykle w jednostkach jest tak, że ludzi do Zarządu dobiera się pod kontem funkcji jakie mogą w nim pełnić. I nagle skarbnik mówi, że już nie chce mu się siedzieć w tych papierkach i pisze papier, że rezygnuje. Co ma wtedy zrobić Prezes? Sam się zająć jego obowiązkami? Czy może wrzucić obowiązki Skarbnika na ręce innego członka Zarządu? A co z tym strażakiem, który postanowił nagle nic nie robić i zostać tylko zwykłym członkiem Zarządu? Moje zdanie jest takie, że taki strażak powinien przedłożyć Zarządowi stosowną i sensowną argumentację, a nie poprostu rzucić Prezesowi papier i mieć resztę w nosie...
marcinas7majster

Postprzez kwas środa, 28 gru 2011, 20:28

Zgadzam się z tobą. Fajnie by było aby tak zrobił. Ale to nie jest tożsame z obowiązkiem. A co zrobisz jak nie złoży takowej stosownej i sensownej argumentacji a tylko napisze że z tym i z tym dniem składa rezygnację z pełnionej funkcji? Nic nie zrobisz. Więc nie musisz się tłumaczyć bo nie ma takiego obowiązku nigdzie zapisanego. A co ma wtedy zrobić prezes? To już jest problem prezesa - tak podejdzie taka rezygnująca osoba. Ale tak naprawdę to jest i problem prezesa i każdego innego członka zarządu i całej jednostki. WYbieramy ludzi ale oni pewnego dnia mogą powiedzieć pass. Z różnych przyczyn. I tego problemu - jak ktoś się uprze nie argumentować - nie przeskoczymy.
kwas

Postprzez Rafal998 piątek, 30 gru 2011, 17:26

moje zdanie jest takie jeśli się zgodziłeś być w zarządzie to nie rób "jaj" i bądź wiedziałeś prędzej gdzie i z kim przystajesz więc zostań i działaj.
Rafal998

Postprzez 998ratownik poniedziałek, 2 sty 2012, 23:57

Rafal998 napisał(a):moje zdanie jest takie jeśli się zgodziłeś być w zarządzie to nie rób "jaj" i bądź wiedziałeś prędzej gdzie i z kim przystajesz więc zostań i działaj.

też planuję zrezygnowac z funkcji sekretarza a tym samym członka zarządu - powodem jest w moim przypadku sam prezes, który nie szanuje demokracji, nie konsultując się z pozostałymi członkami zarządu działa na własną rękę (zakupy sprzetu, imprezy itp.) oczywiście obowiązki funkcyjnych nadal pozostają w ich gestii, tzn. dużo pracy.
998ratownik

Postprzez GLM piątek, 6 sty 2012, 22:44

998ratownik napisał(a):
Rafal998 napisał(a):moje zdanie jest takie jeśli się zgodziłeś być w zarządzie to nie rób "jaj" i bądź wiedziałeś prędzej gdzie i z kim przystajesz więc zostań i działaj.

też planuję zrezygnowac z funkcji sekretarza a tym samym członka zarządu - powodem jest w moim przypadku sam prezes, który nie szanuje demokracji, nie konsultując się z pozostałymi członkami zarządu działa na własną rękę (zakupy sprzetu, imprezy itp.) oczywiście obowiązki funkcyjnych nadal pozostają w ich gestii, tzn. dużo pracy.

wydaje mi się jeśli chodzi o zakupy to właśnie chyba prezes jest najbardziej kompetentną osobą do zakupów , bardziej niż sekretarz , wiadomo powinien to prze dyskutować z całym zarządem i wspólnie powinno się powziąć taką czy inną decyzja ( wszystko zależy od kasy) Pozdrawiam dh-ów i nie ma co pochopnie od razu rezygnować z funkcji trzeba być wytrwałym i ciągle się uczyć
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż
GLM

Postprzez GLM piątek, 6 sty 2012, 22:52

marcinas7majster napisał(a):Mam pytanie do kolegi kwas. Dlaczego niby nie trzeba się nawet tłumaczyć dlaczego? Zwykle w jednostkach jest tak, że ludzi do Zarządu dobiera się pod kontem funkcji jakie mogą w nim pełnić. I nagle skarbnik mówi, że już nie chce mu się siedzieć w tych papierkach i pisze papier, że rezygnuje. Co ma wtedy zrobić Prezes? Sam się zająć jego obowiązkami? Czy może wrzucić obowiązki Skarbnika na ręce innego członka Zarządu? A co z tym strażakiem, który postanowił nagle nic nie robić i zostać tylko zwykłym członkiem Zarządu? Moje zdanie jest takie, że taki strażak powinien przedłożyć Zarządowi stosowną i sensowną argumentację, a nie poprostu rzucić Prezesowi papier i mieć resztę w nosie...

Nie ma czegoś takiego jeśli się rezygnuje z danej funkcji w zarządzie to jest się zwykłym strażakiem nie można być członkiem zwykłym zarządu, chyba że komisji rewizyjnej ale pewnie już jest bo inaczej nie może być tak jest w statucie
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż
GLM

Powrót do Porady prawne