Forum Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Przejdź do zawartości

Roczne rozliczenie z US

Roczne rozliczenie z US

Postprzez marcin_op czwartek, 5 lut 2009, 12:18

Chciałem zapytac jak wygląda roczne rozliczenie jednostki z Urzędem Skarbowym.

Będziemy to robili poraz pierwszy (wcześniej nie mieliśmy NIP-u) i chciałem zapytać jakie są terminy, jakie deklaracje musimy złożyć, co rozliczyć itp..

I chciałem jeszcze zapytać o sytuację taką, że strażak sam sobie kupił mundur, tzn. za niego zapłacił z własnej kieszeni ale faktura jest wystawiona na OSP z 7% Vat-em - jak tak rozliczyć ??
marcin_op
 
Posty: 512
Dołączył(a): czwartek, 7 lut 2008, 22:34

Re: Roczne rozliczenie z US

Postprzez fireman90 piątek, 6 lut 2009, 18:56

My składamy do US zeznanie roczne CIT-8 oraz sprawozdanie finansowe za poprzedni rok i to wystarcza, ponieważ dochody stowarzyszeń (tu- OSP) nie prowadzących działalności gospodarczej są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych. Kilka lat wstecz za mojej prezesury, musiałem jeszcze składać oświadczenie, że "jednostka nie uzyskuje przychodów o których mowa w art....itd. Na szczęście ten wymóg podobno jest zniesiony. Bardziej szczegółowo rozliczają się jednostki posiadające status OPP. Tu zresztą masz trochę szczegółów http://ksiegowosc.infor.pl/poradniki/33 ... CIT-8.html
marcin_op napisał(a):strażak sam sobie kupił mundur

Moim zdaniem skoro faktura wystawiona jest na OSP to powinien tą kwotę od Skarbnika otrzymać, żeby bilans się zgadzał. Co zainteresowany zrobi z tą kasą to jego rzecz -może np z powrotem wpłacić na konto OSP.
Jajakobyły
Avatar użytkownika
fireman90
 
Posty: 592
Dołączył(a): sobota, 3 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie

Re: Roczne rozliczenie z US

Postprzez robak piątek, 13 lut 2009, 22:54

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale skoro strażak kupił sobie mundur a rachunek jest na OSP to aby wszystko było OK. to powinien wcześniej np przekazać darowiznę na OSP a następnie OSP z tej otrzymanej kwoty zakupi mundur, który przekaże strażakowi (ja tak bym to zrobił)
robak
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 4 lut 2009, 13:08
Powrót do Porady prawne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości