Forum Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Przejdź do zawartości

Zmiany w KRS

Zmiany w KRS

Postprzez bartek_1 środa, 24 paź 2007, 22:47

Witam. Mam pytanie. Jakie dokumenty powinienem wysłać do KRS po zmianie zarządu OSP??? Czy jest jakiś termin liczony od daty walnego zebrania sprawozdawczo - wyborczego do którego można składać te dokumenty??? Czy termin ma związek z opłatami??? I czy mógłby mi ktoś przesłać wzór tych dokumentów?
bartek_1

Postprzez maxikasek czwartek, 25 paź 2007, 00:30

Z tego co pamiętam:
pismo przewodnie,
KRS-ZK- dla każdego członka zarządu i komisji rewizyjnej,
KRS-Z20- druk wniosku o zmiany,
Protokół i UChwały z Walnego o wyborze nowych władz, lista obecności z Walnego.
DO tego składaliśmy oswiadczenia o niekaralności,a członkowie KR dodatkowo o braku powinowactwa z członkami zarządu, że nie są członkami zarządu, ani nie pozostają z nimi w stosunku pracy.
Ale my zmienialiśmy od razu statut do OPP i nie wiem czy te oświadczenia są potrzebne normalnie.

Druki KRS masz na ich stronie.
maxikasek

Postprzez bartek_1 czwartek, 25 paź 2007, 10:13

Serdecznie Dziękuję !!! ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć które rubryki
w KRS-ZK i KRS-Z20 wypełnić a które zkreślić (przykładowo dobrze wypełniony wzór tych KRS-sów., żeby niepotrzebnie nie powracały), czy i
ile płaciliście, czy można to zrobić 2 lata po zebraniu,jakie dodatkowe dokumenty do OPP,wzór wypełnienia KRS przy zmianie siedziby.
Jeszcze raz z góry serdecznie dziękuję i proszę o pomoc bo jestem zielony w tym temacie !!!
bartek_1

Postprzez kwas czwartek, 25 paź 2007, 19:09

W KRS-Z20 wypełniasz część A1, B1, B2. Częśc C wypełniasz wtedy kiedy nastąpiły jakieś zmiany - C1 jeśli nastąpila zmiana nazwy, C2 jeśli prowadzicie działalność z innym podmiotem jako spółka cywilna (a pewnie nie prowadzicie spółki cywilnej), C3 jeśli nastąpiłą zmiana adresu, C4 jeśli walne zebranie wprowadziło zmiany w statucie, C5 i C6 zakreślasz bez zmian, C7 wpisujesz jeśli rozszerzyliście cel działania podmiotu czyli stowarzyszenia. Załączniki chyba są oczywiste. Zwróć uwagę szczególnie na punkt C7. Bardzo wiele jednostek ma wpisane w statucie tylko gaszenie pożarów. Wieki temu taki stworzyli statut i tak mają. Należałoby dokonac zmiany w statucie i wtedy wypełnić C4 i C7.
KRS-ZK wypełniasz osobno dla zarzadu a osobno dla komisji rewizyjnej.
Jeśli ktos wypadł z pełnienia funkcji to w III.1 zakreślasz kwadrat 3 i poniżej wpisujesz dane tej osoby. Jeśli ktoś wypadł z pełnionej funkcji a ktoś inny go zastąpił to w III.1 wypełniasz kwadrat 1 i wpisujesz dane soby która odeszła i niżej dane osoby i funkcję która jest nowa. Jeśli zmieniły się dane osoby lub pełniona funkcja to w III.1 wypełniasz kwadrat 2 i poniżej wpisujesz nowe dane. Jeśli ktoś nowy wdrapał sie na stołek i otrzymał funkcje, ale bez zamiany sie stołkiem z kimś innym, to w III.1 zakreślasz kwadrat 4, a poniżej wpisujesz dane tej osoby.
Jako załączniki musisz dołaczyć protokół z walnego zebrania, uchwałę w sprawie wyboru nowych osób, czy też nowego zarzadu, liste obecnosci członków z prawem głosu (czyli dorośli i MDP o ile mogą głosować). Jeśli dokonujesz zmian w statucie to równiez statut w wersji po zmianach i z wyszczególnieniem samych zmian.
Czy można to zrobic po 2 latach? Nam odpisał sąd że mamy paiętać nastepnym razem o terminach.
I jeszcze jedno. Jeśli prowadzicie działalnosć gospodarczą jako OSP to wpis kosztuje o ile dobrze pamietam 600 zł. Jeśli nie prowadzicie to zmiany są nieodpłatne.
I to wszystko co napisałem jest opisane w formularzaOwocnego wypełniania
kwas

Postprzez bartek_1 piątek, 26 paź 2007, 09:36

Serdeczne Dzięki !!!
bartek_1

Postprzez michal środa, 12 mar 2008, 22:30

a czy skład komisji rewizyjnej też należy zgłosić jeśli tak to jaki druk
Micha³ Wolak
michal

Postprzez michal czwartek, 3 kwi 2008, 15:23

można wysłać pocztą wniosek do sądu
Micha³ Wolak
michal

Re: Zmiany w KRS

Postprzez naczelnik11 czwartek, 29 sty 2009, 13:17

Witam
a możecie powiedzieć co wpisujecie jako OSP w załącznik KRS-W-OPP w rubryce kod PKD i jaki do tego opis przedmiotu działalności.
naczelnik11

Postprzez dawid_a wtorek, 3 lut 2009, 12:01

naczelnik11 napisał(a):Witam
a możecie powiedzieć co wpisujecie jako OSP w załącznik KRS-W-OPP w rubryce kod PKD i jaki do tego opis przedmiotu działalności.

a które PKD?
2004 czy 2007?
bo chyba idzie o to z urzędu statystycznego -> REGON
dawid_a

Postprzez maro_71 piątek, 17 kwi 2009, 21:55

Gotowy wypelniony druk KRS macie tutaj http://www.mysliborz.osp.org.pl/link.html
Pozdrawiam:
Komendant Gminny ZOSP RP
maro_71

Postprzez karczes60 sobota, 26 mar 2011, 21:22

Wszystko jest jasne, ale odświeżam wpis, pomieważ nie wiem, czy po sprawozdawczo - wyborczym i zmianie Zarządu druk krs-zk wypełniam dla wszystkich osób czy tylko tych, które weszły do Zarządu i KR. :roll:
karczes60

Postprzez Artur sobota, 26 mar 2011, 22:51

Druki pisze się tylko dla tych członków zarządu których dotyczy zmiana tak samo jeśli nastąpiły zmiany w komisji rewizyjnej oczywiście w druku dotyczącym komisji zaznaczasz kwadrat organ nadzoru.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
Artur

Postprzez karczes60 czwartek, 31 mar 2011, 20:27

Artur dzięki serdeczne.
karczes60

Postprzez karczes60 czwartek, 31 mar 2011, 20:41

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące Komisji Rewizyjnej. :roll: W Statucie mamy zapis "Członkowie Komisji Rewizyjnej nie mogą: ppkt 2)Być skazani prawomocnym wyrokiem za przestępstwo z winy umyślnej," Moje pytanie. Czy osoba, która była karana dwukrotnie pozbawieniem prawa jazdy może być członkiem Komisji Rewizyjnej :?: Proszę o rozstrzygnięcie różnicy zdań. Różnica zdań dotyczy tego, że nie może być jeśli jest skazany, a nie jeśli był. Proszę o wyjaśnienie. :wink:
karczes60

Postprzez piskorzm poniedziałek, 4 kwi 2011, 21:15

U mnie w osp członek komisji rewizyjnej jest po rodzinie z członkiem zarządu. To zarząd mojej kochanej osp po prostu nie złożył takiego oświadczenia. I niby wszystko jest oki... Da się w jakiś sposób zwrócić uwagę KRS-owi ze doszło do błędu bądź oszustwa?
piskorzm

Następna strona

Powrót do Porady prawne